جراحی ستون فقرات در اصفهان

ستون فقرات از سی و سه مهره ساخته شده است که استخوان بندی تنه را تشکیل می دهند.  در بدن نقش انعطاف پذیری و حرکت بدن به طرفین را ایفا می کند و در بردارنده طناب نخاعی است که از وارد شدن آسیب به این عضو حیاتی بدن جلوگیری به عمل می آورد. به دلیل اینکه دائما در حال حرکت کردن و چرخیدن می باشد و عواملی از قبیل افزایش سن، وارد شدن آسیب و ضربه به مهره ها و دیسک ستون فقرات نخاع را تحت تاثیر قرار می دهد.

شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنیم تا با عمل ستون فقرات کمر، رایج ترین اختلالات ستون فقرات و تشخیص اختلالات ستون فقرات و انواع عمل ستون فقرات و جراحی ستون فقرات در اصفهان  آشنا شوید.

جراحی ستون فقرات چیست؟

روش جراحی است که از برش های کوچک برای دسترسی به منطقه خاصی از بدن که نیاز به درمان دارد استفاده می شود با جلوگیری از یک برش بزرگ نیروی انقباض کمتری بر بافت های اطراف به وجود می آید و بافت های کمتری هم از هم جدا می شوند و معمولا نگهداری بهتری از مقدار خونی که در اطراف بافتی که مورد عمل دیسک قرار می گیرد انجام می شود.

رایج ترین اختلالات ستون فقرات کمردرد و پا درد و زانو درد می باشد همچنین در بسیاری از افراد در ناحیه پایینی ستون فقرات نیز دیده شده است گاهی درد به حدی زیاد است که فرد را ناتوان می کند از جمله این اختلالات می توان به بیرون زدگی دیسک کر و دیسک گردن و تنگی کانال نخاعی و ساییدگی مهره های کمری اشاره کرد.

تشخیص اختلالات ستون فقرات

رایج ترین راه های تشخیص اختلالات ستون فقرات عبارت است از تصویر برداری به کمک اشعه ایکس، تصویر برداری به کمک ام آر آی و تصویر برداری به کمک میلوگرافی است.

\"عمل

انواع عمل بسته ستون فقرات

انواع عمل بسته ستون فقرات شامل: بیرون زدگی دیسک بین مهره ها، جراحی کاینو پلاستی، جراحی لغزندگی مهره های کمر، جراحی تورا کوسکوپی و موارد دیگری است که از انواع سخت عمل جراحی می باشند.

عوارض جراحی ستون فقرات

از مهم ترین عوارض جراحی ستون فقرات می توان به گیجی، سردرد، عفونت، کمر دردهای شدید، عدم توانایی حرکت عضو جراحی شده، عدم توانایی حفظ تعادل اشاره کرد.

فرد پس از جراحی نباید به سرعت بایستد و به انجام کارهای روزانه خود بپردازد وی باید تحت نظر و استراحت مطلق باشد تا با کاهش درد و عوارض جراحی بهبودی خود را به دست آورد و بتواند به انجام کارهای روزمره خود بپردازد.

دکتر عبدالله هادی یکی از بهترین جراحان ستون فقرات در اصفهان می باشد که دارای بورد تخصصی جراحی استخوان و تعویض مفاصل لگن می باشد و همچنین وی فوق تخصص جراحی اسکولیز و کیفوز می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا