جراحی استخوان مفاصل مصرف کنندگان مواد مخدر

گاهی ­اوقات بنا به دلایلی چون ساییدگی زانو افراد تحت درمان باید جراحی استخوان مفاصل انجام دهند. قبل از جراحی استخوان مفاصل وضعیت جسمانی و سلامت عمومی افراد بیمار توسط پزشک متخصص جراح به دقت بررسی می­شود.

وجود برخی از بیماری­ها چون دیابت باعث محدودیت در عمل جراحی می­شود.

به طور کلی موفقیت در جراحی استخوان و مفاصل وابسته به عوامل زیادی از جمله سن، تغذیه بیمار، سلامت عمومی بدن و مصرف یا عدم مصرف مواد مخدر می‌باشد.

هر چه سن بیمار پایین­تر باشد جراحی استخوان، مفاصل و ستون فقرات با موفقیت بیشتری صورت می‌پذیرد.

افرادی که دچار کمبود املاح معدنی چون کلسیم و ویتامین دی هستند، قبل از عمل جراحی باید تحت درمان قرار گیرند تا مشکل کمبود مواد معدنی چون کمبود کلسیم و ویتامین دی برطرف شود، در غیر اینصورت عمل جراحی با موفقیت روبرو نخواهد شد.

تاثیر مصرف مواد مخدر بر روند عمل جراحی

میزان مصرف مواد مخدر یکی دیگر از پارامتر‌های بسیار مهم است که پزشکان قبل از عمل جراحی این مورد را بررسی می­نمایند.

شاید برای شما سوال پیش آید که مصرف مواد مخدر چه تاثیری می­تواند در روند جراحی استخوان مفاصل داشته باشد؟

طبق تحقیقات به عمل آمده مصرف مواد مخدر و مصرف الکل بر روی فیزیولوژی بدن و سیستم ایمنی بسیار تاثیر می‌گذارد که متاسفانه این تاثیر منفی و مخرب است.

اگر افراد مصرف کننده مواد مخدر تحت عمل جراحی استخوان قرار گیرند ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که در ادامه این مشکلات توضیح داده می‌شود.

مشکلات بعد از جراحی استخوان و مفاصل در افراد مصرف کننده مواد مخدر

\"جراحی-استخوان-مفاصل\"

طبق تحقیقات به عمل آمده مصرف مواد مخدر در پاسخ بدن به ترمیم استخوان تغییر ایجاد می‌نماید.

تشکیل هماتوم، تشکیل کال نرم، تشکیل کال سخت و در آخر شکل‌گیری مجدد استخوان به ترتیب از مراحل ترمیم استخوان می‌باشد.

تمامی این مراحل به‌هم پیوسته می‌باشد، مصرف مواد مخدر در مراحل ترمیم استخوان به صورت صحیح اختلال ایجاد کرده و باعث ایجاد مشکلات بسیار در افراد می‌شود.

برای جلوگیری از مشکلات بعد از عمل جراحی استخوان مفاصل متخصصین توصیه می‌کنند که افراد حداقل یک ماه قبل از عمل مصرف مواد مخدر را ترک نمایند‌.

افراد مصرف کننده مواد مخدر بعد از عمل جراحی استخوان بیشتر از سایر افراد در بیمارستان بستری می‌شوند، افزایش خطر ابتلا به عفونت و بهبود دیرتر این افراد از دلایل بستری شدن به مدت طولانی­تر است.

برخی از افراد به غلط گمان می­نمایند که مصرف کنندگان مواد مخدر با درد کمتری بعد از عمل روبرو هستند.

در حالی که آستانه درد در این افراد بسیار پایین­تر از افراد معمولی بوده و درد بیشتر و عوارض بیشتری را نیز باید متحمل شوند.

مصرف کنندگان مواد مخدر که تحت عمل جراحی استخوان و مفاصل قرار می گیرند، ممکن است بعد از عمل با محدودیت حرکت مواجه شوند.

عضوی که در این افراد تحت عمل قرار می‌گیرد کارکرد کمتری نسبت به افراد معمولی بعد از عمل خواهد داشت.

به طور کلی پزشکان متخصص قبل از عمل جراحی به مصرف کنندگان مواد مخدر گوشزد می‌نمایند که اگر مصرف مواد مخدر را ترک ننمایند، عمل جراحی ممکن است با موفقیت روبرو نشود و بعد از عمل افراد به جراحی مجدد نیاز پیدا کنند.

به طور کلی بعد از عمل جراحی استخوان مفاصل افراد با دردهایی روبرو می‌شوند که این دردها کاملاً طبیعی می باشد، اما در مصرف کنندگان مواد مخدر علاوه بر دردهای طبیعی دردهای غیر قابل توجیه نیز گریبان‌گیر آنها می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا