مهارت های دکتر ارتوپد

متخصص ارتوپد کیست؟

\"دکتر-ارتوپد\"

متخصص ارتوپد پزشکی است که اختلالات، آسیب‌ها و بیماری‌های مرتبط با مفاصل، استخوان ها، سیستم عضلانی، اسکلتی را تشخیص و درمان می‎کنند.

فوق تخصص کیفوز و اسکولیوز پزشکان ارتوپدی هستند که برای درمان ضایعات عضلانی و آسیب‌های وارد شده به استخوان و مفاصل از درمان‌های جراحی و غیر جراحی استفاده می‌کنند.

در اوایل دکتر ارتوپد با استفاده از حرکات ورزشی، تمرینات و انجام حرکات دست نافرمی‌های بدن کودکان را اصلاح و درمان می‌کرد اما بعدها دکتر ارتوپد در دسته پزشکانی قرار گرفت که باید دارای بورد تخصصی جراحی مفاصل و لگن باشند و بتوانند درمان‌های مرتبط با مفاصل و ستون فقرات را تشخیص و درمان کنند.

دکتر عبدالله هادی یکی از موفق‌ترین متخصصان ارتوپد در تهران می‌باشد. او دارای تجربه چندین ساله در این رشته است که توانسته اختلالات استخوانی و ستون فقراتی بسیاری را درمان کند.

جراح ارتوپد چه دوره‌ها و آموزشی باید ببیند؟

جراح ارتوپد باید دوره‌های آموزشی بسیاری را ببینند تا به درجه و سطح تخصص برسد. آنها به مدت ۴ سال در آمریکا تحصیل می‌کنند و بعد از آن باید در کلاس‌های کمک رسانی شرکت کنند تا بتوانند دوره تخصص خود را بگیرند.

سپس در کنار پزشکان متخصص دیگر همکاری می‌کنند و از تجربیات آنها استفاده می‌کنند تا بتوانند به سطح بالایی از تجربه برسد.

آنها باید طول عمر خودشان را در حال مطالعه باشند و هر ۱۰ سال یکبار یک پروسه‌ای را برای کسب مجدد گواهینامه باید بگذرانند.

افرادی که فوق تخصص جراحی کیفوز و اسکولیوز را دارند نیز آموزش‌های بسیار زیادی را دیده‌اند، زیرا کیفوز و اسکولیوز امروزه یکی از شایع ترین بیماری‌ها در بین بزرگسالان و مخصوصاً کودکان است.

تشخیص درست بیماری یکی از مهمترین وظایفی است که یک ارتوپد آن را انجام می‌دهد. باید توجه کنید که کسانی که عمل جراحی و یا تعویض مفصل ران یا لگن را انجام داده‌اند بعد از عمل جراحی باید مراقبت‌های خاصی از آن‌ها شود.

جراح ارتوپد متخصص و متعهد می‌تواند عوارض بعد از عمل را برای فرد بیمار حداقل برساند. شما قبل از این که جراح ارتوپد خود را انتخاب کنید باید به مواردی توجه کنید. آن موارد عبارتند از:

  • مدت زمان فعالیت بدون جراح
  • در سال چه تعداد جراحی انجام می دهند
  • چه تعداد جراحی مرتبط با مشکل شما را انجام داده است و در آخر باید به انضباط و انتظام او نیز توجه کنید.

شما همچنین باید به صورت آنلاین بررسی کنید که جراح ارتوپد مورد انتخاب شما چه فعالیت‌هایی را انجام داده است و همچنین دوره‌های آموزشی را که گذرانده است را نیز پیگیری کنید.

اگر به دنبال جراح ارتوپدی خوب برای تعویض مفصل ران و لگن هستید باید به بورد تخصصی جراحی در رابطه با تعویض مفصل ران و لگن توجه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا