شاک ویو تراپی چگونه و در چند جلسه سلولیت را درمان می کند؟

سلولیت اختلال بافت چربی زیر پوستی است که به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد که در این اختلال سطح پوست دچار تغییر شکل می شود،یکنواختی آن از بین میرود و فرورفتگی هایی در سطح پوست ایجاد می شود و در پوست نمای پوست پرتقالی ایجاد می شود.این مشکل بیشتر در زنان رخ می دهد.سلولیت بیشتر در ناحیه لگن ، ران ها ، شکم و بازوها دیده می شود عواملی همانند ژنتیک ، چاقی ، تغییرات هورمونی، افزایش سن و سیگار می توانند موجب ایجاد سلولیت شوند.

درمان های مختلفی برای برطرف کردن سلولیت وجود دارد،یکی از این درمان ها استفاده از رادیال می باشد که با تحریک اثرات بیولوژیک موجب تشکیل عروق خونی و بهبود گردش خون و لنف ناحیه تحت درمان می شود و در نتیجه ممکن است موجب درمان سلولیت با شاک ویو شود.

شاک ویوتراپی غیرتهاجمی، صرف نظر از درمان‌های فریز کنندۀ چربی قبلی به بیمارانی پیشنهاد می‌شود که سلولیت و بافت پیوندی ضعیفی دارند. امواج شوکی آکوستیک فرآیندهای متابولیک بدن را فعال می‌کند و به این ترتیب خاصیت کشسانی پوست ظرف ۶ ـ ۸ جلسه درمان بهبود قابل ملاحظه‌ای می‌یابد.

پزشکان توصیه می‌کنند که شاک ویوتراپی برای درمان ناحیه‌های مشکل‌ساز بدن مانند جلو و پشت ران، شکم، باسن، بازوها و بالای بازوها به کار برده شود. اثر شاک ویو از همان جلسۀ نخست مشهود است، البته توصیه می‌شود که درمان ۶ ـ ۱۰ بار تکرار شود.

جالب است بدانید که مطالعات انجام شده نتایج نویدبخشی را برای درمان سلولیت در مراحل اولیه با امواج صوتی گزارش داده‌اند و با درمان زودهنگام می‌توان از بروز این عارضه برای مدتی طولانی پیشگیری کرد. به طور کلی هر چه سریع‌تر، حتی وقتی سلولیت هنوز در مراحل اولیه است، برای درمان اقدام کنید، توانایی بدن در درازمدت برای پیشگیری از رشد و پیشرفت سلولیت بیشتر می‌شود.

اگرچه اقدامات پیشگیرانه مفید است، اما برای نتیجه گرفتن از شاک ویوتراپی ضرورتی ندارد که حتماً از قبل پیشگیری کرده باشید. متقاضیان ایده‌آل شاک ویوتراپی که در بازه سنی ۳۵ ـ ۵۵ سال قرار دارند، نتایج چشمگیری را از شاک ویو به دست می‌آورند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا